Postup ekologické likvidace

 
 • ZAVOLAT LIKVIDACIZkontaktování - nejprve je potřeba nás kontaktovat, což lze 2 způsoby: 1) naším  formulářem pro likvidaci ONLINE  díky kterému neutratíte ani korunu za telefon, jelikož po přečtení Vašeho vyplněného formuláře Vám hned zavoláme zpět, abychom se podrobněji domluvy na průběhu celé likvidace, nebo 2) zavoláte nám Vy a to na telefonní číslo +420 606 272 373 a domluvíme se na postupu likvidace ihned

 • domluvit si odtahDomluva termínu a místa odtahu - po telefonu si domluvíme termín, který Vám bude k odtahu Vašeho autovraku vyhovovat nejvíce a samozřejmě se budeme snažit Vám maximálně vyjít vstříc (např. přijedeme brzy ráno nebo večer, o víkendu, atd.). Kromě to se Vás zeptáme i na adresu, kde Váš vůz stojí a zda je pojízdný (resp. kam máme přijet a na co se připravit). Dále nás také bude zajímat, zda je vůz kompletní či nikoli (vysvětlení viz zde)

 • informace o autovrakuDoplnění informací o vozidle - pro správné vyplnění Protokolu o likvidaci vozidla budeme potřebovat o Vašem vozidle znát nějaké informace z technického průkazu (např. typ vozidla, jeho hmotnost, číslo technického průkazu, číslo VIN kódu karoserie, atd.). Na vzor Protokolu se můžete podívat zde. Tyto informace budeme také zasílat na server Ministerstva životního prostředí do programu MAISOH (Modul Autovraky Informačního systému odpadového hospodářství). Proto je úplně nejsnazší řešení nám Váš technický průkaz oscannovat a poslat e-mailem (pokud Vám to nepřijde příliš bezpečné, můžete nám údaje nadiktovat i po telefonu, jen tu hrozí riziko, že nám údaje buď nadiktujete chybně nebo my si je chybně zaznamenáme a vystavení Protokolu se bude zbytečně protahovat). 

 • odtah vozidla zdarmaOdtah vozidla k ekologické likvidaci - přijedeme na domluvené místo v domluvený čas a odtáhneme Vaše vozidlo k nám na provozovnu, kde ho následně ekologicky zlikvidujeme. Vaše přítomnost je třeba pouze ze začátku, kdy nám předáte klíčky od vozidla.. Následně můžete odejít a my si již s vozem poradíme. To znamená, že samotné předání vozidla Vám nezabere více než pár minut! Protokol o ekologické likvidaci Vám následně zašleme poštou. 

 • odhlášení vozidla

  Odhlášení vozu na příslušném odboru dopravy - s Protokolem, technickým průkazem a registračními značkami můžete odhlásit Vaše vozidlo na odboru dopravy Vašeho příslušném úřadu (do technického průkazu Vám bude dáno razítko, že vozidlo bylo zlikvidováno).

 • ekologicky zlikvidováno!Zrušení povinného ručení - posledním bodem je zrušení pojistné smlouvy o povinném ručení u Vaší pojišťovny. Pozor na tento bod, jelikož se na něj často zapomíná. Zrušení smlouvy lze k datu zlikvidování vozidla (tedy dle data na Protokolu o likvidaci) a Váš pojišťovací makléř Vám jistě poradí a sežene potřebné formuláře potřebné ke zrušení smlouvy.

 

 

Celý proces probíhá rychle a snadno. Vozidlo je možné zlikvidovat ještě v den zavolání.

 

Provozovatel zařízení ke sběru nebo výkupu autovraků při přejímce autovraku postupuje v souladu s provozním řádem tohoto zařízení a dále:

 • Zkontroluje, zda autovrak neobsahuje další odpady, které nejsou součástí vozidla

 • Předá předávající osobě písemné potvrzení o převzetí autovraku do zařízení ke sběru autovraků

 

Doklady potřebné k likvidaci

Aby mohla proběhnout ekologická likvidace vašeho vozidla hladce bez zbytečných zdržení, je potřeba mít připraveny potřebné doklady.

K samotné ekologické likvidaci jsou potřeba následující doklady:

 1. občanský průkaz, resp. v případě, že je vlastníkem vozidla firma, pak je nutné doložit živnostenský list nebo jiné oprávnění k podnikání,
 2. velký technický průkaz likvidovaného vozu.

Další doklady:

 1. plná moc – pouze v případě, že ekologickou likvidaci vozidla vyřizuje jiná osoba než je uvedená v TP (nemusí být notářsky ověřená), plná moc je ke stažení zde.
 

K vyřazení vozidla z evidence vozidel (na odboru dopravy) je navíc potřeba

 1. likvidační protokol – protokol, který získáte na základě ekologické likvidace vašeho vozidla přímo od nás.
 2. 2 x registrační značka (SPZ), v případě ztráty je nutné čestné prohlášení o ztrátě.
 3. vyplněnou žádost o vyřazení vozidla z registru silničních vozidel (k dostání na úřadě). 
 4. plná moc v případě, že nejste majitelem vozidla (nemusí být notářsky ověřená).

 

Kontakt

Auta Bechyně Bežerovice 52
Bechyně
39165
+420 606 272 373
+420 380 426 420
auta.bechyne@seznam.cz